Naujienos

2 days ago

Paverknės sodyba

IŠ KO GAMINTOS BAIDARIŲ PIRMTAKĖS

Pirmosios baidarės buvo būtent tokios, kokių reikėjo vandens medžiotojui: kad kuo tyliau, nepastebimiau ir greičiau priplaukti prie grobio. Taigi, baidarės turėjo būti lengvos ir manevringos. Eskimų genčių vyrai baidares gamino iš turimos medienos ar banginių kaulų, užtempiant ant jų gyvūnų odą, prieš tai ją padengdami banginių taukais, kad oda taptų atspari vandeniui. Baidarės korpusas buvo visiškai uždaras, išskyrus angą, per kurią į baidarę įsėsdavo medžiotojas. Šis dizainas medžiotoją apsaugodavo nuo vandens stichijų. Apvirtus baidarei ir medžiotojui patekus į ledinį vandenį – buvo rizika mirtinai sušalti. Eskimai, manevruodami irklu, atlikdavo vadinamąjį „Eskimo roll“ (Eskimo ritinys/sukinys) ir sugebėdavo atsiversti atgalios.
Dar viena svarbi baidarių savybė – plūdurumas. Ant lengvutės ir nedidelės baidarės buvo pritvirtinami nelengvi medžioklės įrankiai, o po sėkmingos medžioklės - ir laimikis pargabenamas. Kas laikydavo baidarę ant vandens paviršiaus? Vietiniai eskimų medžiotojai tam reikalui naudojo jūrų ruonių pūsles, kurias užpildydavo oru.
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 weeks ago

Paverknės sodyba

2024 m. sezono NAUJIENA Paverknės sodyboje! ✨️
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad kartu su SimSit Massages galėsime pasiūlyti sodybos svečiams naują paslaugą!‼️

#simsitmasages2024 m. VASAROS SEZONO NAUJIENA
Paverknės sodybos svečiams ❗😍
www.baidariunuomaverkne.lt/
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 weeks ago

Paverknės sodyba

Masažas Paverknės sodyboje!
Taip! Jau greitai!

Įsivaizduokite,
O dar jeigu vasara, sodyba, gera kompanija, baidarė , pirtelė ir TADA masažas..
Pasaka ! Labai atpalaiduojanti pasaka!

SimSit Massages
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 weeks ago

Paverknės sodyba

PIRMOSIOS BAIDARĖS IR JŲ PANAUDOJIMAS

Baidarė (rus. Байдарка) – siaura lengva mažos grimzlės valtelė uždaru viršumi be įkabų irklams. Terminas dažniausiai naudojamas Rusijoje ir buvusios Tarybų Sajungos teritorijoje. Kitose šalyse dažniausiai naudojamas terminas „kajakas“ (angl. kayak).

Pirmųjų baidarių istorija siekia, net tūkstantį metų atgal nuo šiandieninės dienos. Pirmosios baidarės sukurtos Arktyje gyvenančių žmonių medžioklės tikslais. Tiesa sakant, pats žodis baidarė verčiant iš jų kalbos reiškia “Medžiotojo laivas”. Baidares naudojo tokios pasaulio vietovės kaip Grenlandija, Aliaska ir Šiaurinė Rusija. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad visuose regionuose valtys turėjo išskirtinį dizainą. Visais atvejais tai buvo iš medžio gaminamas karkasas aptrauktas įvairių gyvūnų oda.

Senovėje baidarės turėjo didelę reikšmę žmonių gyvenimui, nes tai ir puikus būdas įveikti didelius atstumus bei prasimanyti maisto medžiojant. Tai buvo amatas kurį privalėjo mokėti kiekvienas, tačiau kiekvienas savo idėjas pritaikydavo skirtingai. Kaip pavyzdžiui – eskimai gamindavo baidares, kuriose būtų pritvirtinta apsauga tokiu atveju jei valtis apsiverstų žmogus nesušaltų taip greitai besiverčiant atgal.
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 years ago

Paverknės sodyba

Patvinusi Verknė PAVERKNĖS sodyboje😎💦🌊

Gyvenimas ant upės kranto nūdienoje prilygsta vaikščiojimui dar veikiančio ugnikalnio kraterio briaunomis. Vakarykštė liūtis skandina Verknės slėnius, pievas, laukus, žemiau esančias sodybas...

Ateinančių dienų plaukimas tikėtina bus upės vagos beieškant apsemtose pievose ir laukuose, įplaukiant į kiemus, tarp bedžiųstančių skalbinių 🚣‍♀️

Ruoškitės neišdildomiems įspūdžiams!🤩 Kaupkite drąsą ir jėgas: Joninių plaukimas šiemet bus nepamirštamai įspūdingas 👏

IKI SUSITIKIMO👋
... See MoreSee Less

View on Facebook